A rövid válasz: december hónapban senki!
Az olasz gyerekek számára nem a Mikulás hozza az édességekkel megrakott zsákokat december 6-án, hanem a Befana látogatja meg őket vízkereszt napján, január 6-án. A Befana egy jóságos öregasszony, aki vízkereszt éjszakáján seprűjén repülve jár házról házra, és ajándékokat hoz a jó gyerekeknek, és szenet a rosszaknak. A Befana név az Epifania (vízkereszt) szóból ered.
Vízkeresztkor nemcsak a Befana látogatása és az ajándékosztás része a hagyományoknak, hanem számos más szokás is kiegészíti ezt a különleges napot. Például a házszentelés, amely fontos keresztény hagyomány az alpesi régiókban. Január 6-án a hívek az otthonaik bejárati ajtajára egy feliratot írnak szentelt krétával, hogy a házra Isten áldását kérjék az új esztendőre. A felirat így néz ki: 20+C+M+B+24, ahol a számok az adott évet jelölik, a három betű pedig egyszerre utal a háromkirályok – Caspar (Gáspár), Melchior (Menyhért) és Balthasar (Boldizsár) – nevére, és a latin „Christus Mansionem Benedicat” kifejezésre, amely azt jelenti: „Krisztus áldja meg ezt a házat.”
A Háromkirályok tortája egy koszorú alakú sütemény, amelyet a vízkereszt alkalmával készítenek. Hasonló változatai Európa-szerte megtalálhatók, például a francia Galette des Rois és a spanyol Roscón de Reyes. A tortában hagyományosan egy meglepetést, például egy babot vagy pénzérmét rejtenek el, és aki megtalálja, “király” lesz aznapra. A torta formája a háromkirályok koronáját idézi, míg a kandírozott gyümölcsök a királyi ékszereket jelképezik, a bőség és jólét szimbólumaként, amit az új évre kívánnak.