Campiello del Remer
A Campiello del Remer egy gyönyörű, XV. századi épületekkel körülvett terecske. (A campiello szóval tipikus kis velencei tereket illetnek.) Bár a Campiello del Remer az egyik legszebb közülük, mégis egy horrorisztikus történet fűződik hozzá.
Előbb azonban nézzük meg, kik is voltak a dózsék Velencében. A velencei dózsék a 9. századtól egészen 1797-ig fennállt Velencei Köztársaság legmagasabb rangú, élethossziglan választott állami tisztségviselői voltak. Ha pedig külföldi delegációk érkeztek, velük szemben a független hercegi rangot viselték. 1598-ban Marino Grimani dózse épp’ erre járt őreivel, amikor meghallották egy nő vérfagyasztó sikolyát. A dózse odament embereivel, és ott nem mást, mint unokahúgát, Elenát találta, aki feldühödött férje, Fosco Loredan, elől próbált menekülni, aki megcsalással vádolta őt. A dózse mindent megpróbált, hogy megmentse a nőt, de a féltékenységtől elvakult férj kardot ragadott, és lefejezte az asszonyt.
Marino Grimani – Jacopo Tintoretto festménye,1578
A felháborodott és elborzadt dózse Rómába küldte a férfit a felesége fejével, hogy a pápa döntsön a büntetéséről, aki viszont hallani sem akart róla, így a gyilkos visszatért Velencébe. Amikor börtönbe akarták vinni, sikerült megszöknie, megtalálta a helyet, ahol felesége fejét temetésre várva őrizték, és a bűntudattól elborulva az egész fejjel együtt a Canal Grande-ba vetette magát.

Holttestét soha nem találták meg, a legenda szerint azonban teliholdkor, amikor északról fúj a szél, a Campiello del Remer előtt néha felbukkan Fosco Loredan szelleme, még mindig a szerencsétlen Elena fejét tartva a kezében.
A 2025. április-májusi lapszámtól kezdődően a nyomtatott 5 Perc Angol Magazint új rovattal jelentkezik, ahol számos rejtélyes, misztikus történetről, elhagyott helyekről és legendákról olvashatsz majd. Ha tetszett az előző történet, akkor fizess elő most a magazinra, nehogy lemaradj a többi sztoriról és érdekességről.
MOST 7,700 Ft helyett 6,400 Ft ajándék éves digitális előfizetéssel!